Weer

Weer voor de komende dagen

Laatste update: 08/10 22.00 u.

Algemene luchtgesteldheid

Vannacht wordt ons weer bepaald door frisse maritieme luchtstromingen, die gunstig beïnvloed worden door een mobiele hogedrukrug.

Morgen trekt een depressie van Schotland naar het zuiden van Scandinavië. De bijbehorende regenzone zal vanaf de kust over ons land trekken.

Vannacht

Vannacht trekken de laatste buien oostwaarts en doven ze geleidelijk uit. Het klaart tijdelijk op. Tegen het einde van de nacht neemt de bewolking opnieuw toe en bereikt een nieuwe regenzone de kuststreek. Het wordt een vrij frisse nacht met minima van 4 graden in de Hoge Ardennen tot 10 graden aan zee. De westenwind neemt tijdelijk af, draait vervolgens naar zuidzuidwest en wordt opnieuw matig.

Vrijdag

Morgen is het zwaarbewolkt met af en toe regen of motregen. In de namiddag wordt het tijdelijk droger met enkele opklaringen. 's Avonds trekt vanaf de kust opnieuw regen, soms in de vorm van buien, over ons land. De maxima schommelen tussen 8 graden op de Ardense hoogten, 14 of 15 graden in het centrum en 18 graden aan zee. De zuidzuidwestenwind neemt toe en wordt matig tot vrij krachtig met rukwinden tot 60 km/u. Aan de kust wordt de wind soms krachtig met rukwinden tot 70 km/u.

Tijdens de nacht van vrijdag op zaterdag trekt de regen, soms in de vorm van buien, van west naar oost over het land. Daarachter wordt het vanaf de kust droger met soms brede opklaringen. In de Ardennen blijft de regen langer hangen en kan lage bewolking het zicht plaatselijk beperken. De minima schommelen tussen 7 graden in de Hoge Ardennen, 11 graden in het centrum en 13 graden aan zee.
Na de doortocht van de regenzone draait de wind naar west tot zuidwest en wordt opnieuw matig in het binnenland. Aan de kust waait aanvankelijk een vrij krachtige tot krachtige westnoordwestenwind met rukwinden tot 70 km/u. In de loop van de nacht neemt de wind er af.

Zaterdag

Zaterdag start met lage wolken in de Ardennen en Belgisch Lotharingen en zonnig elders. Stilaan wisselen brede zonnige perioden en wolken elkaar af, waaruit enkele buien kunnen ontstaan. De maxima liggen tussen 11 en 13 graden op het reliëf en rond 14 of 15 in de overige streken. Er waait een matige westen- tot zuidwestenwind. Aan zee is hij vrij krachtig tot krachtig uit het westen.

Zondag

Ook zondag krijgen we een zonnige start met uitzondering van de Ardennen. Stilaan wordt het wisselend bewolkt met vooral in de Ardennen kans op een bui. De maxima schommelen nog steeds tussen 11 en 15 graden. De wind wordt overal matig uit het westen.

Maandag

Maandag wordt het, na het oplossen van het ochtendgrijs over de zuidelijke landsheft, opnieuw halfbewolkt. Het blijft droog en wordt iets zachter bij maxima tussen 12 graden op de hoogste toppen en 17 graden in het centrum. De wind is zwak tot matig uit zuid tot zuidoost of uit veranderlijke richtingen.

Dinsdag

Dinsdag verloopt wisselen of zwaarbewolkt en op een drup na vaak droog. De maxima klimmen van 15 à 16 graden in de Ardennen tot 20 à 21 graden in het westen van het land. 

Woensdag

Woensdag en donderdag krijgen we perioden met zon. Er is kans op neerslag. Het blijft zacht bij maxima tussen 16 en 21 graden.

Donderdag

Woensdag en donderdag krijgen we perioden met zon. Er is kans op neerslag. Het blijft zacht bij maxima tussen 16 en 21 graden.

Verwachtingen 14 dagen

In de tweede helft van oktober liggen de temperaturen opnieuw rond de normalen voor deze tijd van het jaar (rond 15 graden in het centrum). In een zuidwestelijke stroming trekt er soms wel eens een regenzone of buienlijn voorbij, maar de neerslaghoeveelheden blijven eerder beperkt.

Cookies opgeslagen