Weer

Weer voor de komende dagen

Laatste update: 05/08 17.00 u.

Algemene luchtgesteldheid

De komende 48 uren wordt ons weer bepaald door een aanvoer van oceaanlucht. Op het einde van dag is deze luchtsoort eerst nog licht onstabiel en tijdelijk vochtig, met de doortocht van een zwakke storing, die verbonden is aan een depressie tussen Schotland en Noorwegen. Vervolgens stroomt er koelere en drogere lucht over onze gebieden.
Vrijdag komt zich een Atlantische hogedrukzone boven of net ten noorden van onze streken positioneren, waardoor een aanvoer van geleidelijk warmere lucht op gang komt. Zondag wordt de atmosfeer potentieel onstabieler en maandag stroomt tijdelijk koelere lucht naar ons land.
Volgende week wordt het hogedrukgebied vervangen door een nieuw exemplaar. De temperaturen zitten dan opnieuw in de lift.

Vanavond

Vanavond zijn er in het oosten van het land nog enkele lokale buitjes mogelijk. Vervolgens breiden de brede opklaringen van het westen zich uit naar de rest van het land. Het wordt dus overal licht tot wisselend bewolkt. Tegen de ochtend kunnen hier en daar wat nevel of lage wolken opduiken. De minima liggen tussen 9 en 12 graden in de Ardennen en tussen 12 en 16 graden elders. Aan zee liggen ze rond 18 graden. De wind waait nog matig, en aan zee vrij krachtig, uit zuidwest tot west, met rukwinden tussen 40 en 60 km/h. Vervolgens krimpt hij in het binnenland naar zuidwest en neemt hij af naar zwak tot matig. Aan zee daarentegen ruimt de wind naar west tot noordwest en neemt hij een beetje af.

Donderdag

Morgenochtend kunnen de nevel en lage wolken snel oplossen, maar vanaf het westen schuiven er middelhoge en hoge wolkenvelden over ons land. Rond de middag blijven deze hangen in het oosten. Vervolgens komen er opnieuw stapelwolken tot ontwikkeling en wordt het dus wisselend bewolkt. Het blijft wel overwegend droog. In de namiddag wordt het aan zee zonniger. Het wordt wat frisser dan de voorbije dagen, met maxima rond 20 of 21 graden aan zee en op de Ardense hoogten en rond 23 of 24 graden in het centrum. De wind waait matig uit het westen, op het einde van de dag ruimend naar west tot noordwest.


Donderdagavond wordt het op de meeste plaatsen geleidelijk licht bewolkt tot helder. Later in de nacht kunnen er wolkenvelden het land binnendringen via de kust en het noordwesten. Tegen de ochtend is er lokaal kans op wat nevel of een mistbank. De minima liggen tussen 6 en 9 graden in de Ardennen en tussen 8 en 14 graden elders. De wind wordt zwak en veranderlijk.

Vrijdag

Vrijdag begint de dag zonnig. Later verschijnen er wolkenvelden. Aan zee en ten zuiden van Samber en Maas blijft het wellicht vrij zonnig. De maxima liggen rond 21 graden op de Ardense hoogten, rond 22 graden aan zee en tussen 23 en 25 graden in de andere streken. De wind waait zwak uit veranderlijke richting. Aan zee steekt 's namiddags een matige zeebries op uit noordnoordoost.

Zaterdag

Zaterdag wordt het zonnig. 's Namiddags verschijnen er hoge wolkenvelden. De maxima liggen tussen 24 en 27 graden. De wind waait zwak en aan zee soms matig uit oostelijke tot zuidoostelijke richtingen.

Zondag

Zondag is het zonnig en warm, met maxima tussen 27 en 31 graden. Geleidelijk verschijnen er stapelwolken en in de namiddag en avond kunnen deze uitgroeien tot enkele buien. Een onweer is niet uitgesloten. De wind waait zwak en later vaak matig uit zuidelijke richtingen. 's Avonds ruimt hij naar zuidwest tot west.

Maandag

Na een zonnige start, krijgen we maandag meer bewolking. Op de meeste plaatsen blijft het droog. De maxima liggen tussen 23 en 28 graden. De wind waait matig uit zuidwest tot west, ruimend naar noordwest.

Dinsdag

Dinsdag wordt het zonnig met maxima tussen 24 en 28 graden. De wind waait zwak tot matig uit noordoostelijke tot zuidoostelijke richtingen.

Woensdag

Woensdag wordt het waarschijnlijk zonnig en zeer warm, met temperaturen tot rond 33 graden of lokaal zelfs nog wat meer. De wind zou meestal zwak zijn uit zuidoost tot zuid.

Verwachtingen 14 dagen

Het ziet er toch naar uit dat tijdens deze periode wat koelere lucht vanaf de Atlantische Oceaan ons weer zal gaan bepalen. Tegen het einde van de periode neemt de kans op neerslag ook wat toe. De maxima zouden dalen van nog rond 30 graden in het begin van de periode naar ongeveer 24 graden op het einde van de periode.

Cookies opgeslagen