Weer

Weer voor de komende dagen

Laatste update: 17/04 22.00 u.

Algemene luchtgesteldheid

Het hogedrukgebied over het Europese continent verzwakt geleidelijk over onze streken. Een koufront, verbonden aan een depressie over het noorden van Ierland en Schotland, trekt morgen onder verzwakte vorm over ons land. Na de doortocht, stijgt de luchtdruk over de Britse Eilanden en zorgt voor de aanvoer van frissere lucht naar onze streken vanaf zondag. De polaire lucht over onze streken wordt licht onstabiel.

Vannacht

Vannacht verwachten we opnieuw meer wolkenvelden met kans op enkele druppels in het westen tegen het einde van de nacht. Er blijven brede opklaringen in het zuidoosten. De minima liggen tussen 4 en 11 graden bij een zwakke zuidwestenwind of uit veranderlijke richtingen.

Zaterdag

Zaterdagochtend zijn er nog tijdelijk brede opklaringen in het oosten en het zuidoosten van het land. Elders komt er meer en meer bewolking met regen die traag van het westen naar het centrum trekt. In de namiddag golft de regenzone vooral over het centrum van het land. Aan de voorzijde ontstaan buien in Hoog-België die onweerachtig kunnen worden. Aan de achterzijde verschijnen brede opklaringen in het westen. De maxima schommelen tussen 14 graden aan zee en 19 graden in Belgisch Lotharingen. De wind is eerst zwak veranderlijk en wordt nadien zwak tot matig uit west tot noordwest.

Morgenavond bereikt de regenzone de streken ten zuiden van Samber en Maas en deze kan vergezeld zijn van enkele onweders. In Laag- en Midden-België wordt het droog met brede opklaringen vanaf de kust. Tijdens de nacht wordt het licht bewolkt op de meeste plaatsen maar op sommige plaatsen kunnen er lage wolken gevormd worden. De minima dalen tussen 3 en 9 graden. De wind is zwak tot soms matig uit het noordwesten.

Zondag

Zondag begint de dag met brede opklaringen en hier en daar enkele lage wolkenvelden. In de loop van de dag worden er stapelwolken gevormd waaruit soms enkele buien vallen. Een donderslag is niet uitgesloten. Het is gevoelig frisser met maxima van 10 graden op de Ardense hoogten, 12 graden aan zee en 14 of 15 graden in de meeste andere streken. De wind wordt meestal matig uit noord tot noordwest.

Maandag

Maandag blijft het fris en onstabiel. 's Ochtends zijn er mooie opklaringen, maar ze moeten opnieuw plaats ruimen voor een wisselende bewolking met soms enkele geïsoleerde buien. Onder impuls van een matige wind uit noord tot noordoost, liggen de maxima tussen 8 en 13 graden.

Dinsdag

Dinsdag is het wisselend tot soms zwaarbewolkt met kans op een beetje regen of een geïsoleerd buitje. De maxima liggen tussen 10 en 14 graden. De wind waait matig uit noordoost tot oost.

Woensdag

Vanaf woensdag komen we terecht in drogere en wat zachtere lucht. Het wordt zonniger met maxima tussen 13 en 17 graden. De wind blijft matig waaien uit noordoost tot oost.

Donderdag

Donderdag wordt het vrij zacht met afwisselend opklaringen en wolkenvelden. De maxima liggen tussen 12 en 16 graden. De wind waait zwak tot soms matig uit noord tot noordoost.

Vrijdag

Vrijdag komt er weinig verandering. Het blijft wisselend bewolkt en droog. De maxima schommelen tussen 11 en 15 graden. 

Verwachtingen 14 dagen

De temperaturen lijken zoetjesaan te zullen klimmen naar waarden rond 18 graden op het einde van de periode. De nachten blijven wel vrij fris. De zon zou vaak van de partij zijn en de kans op neerslag lijkt eerder aan de kleine kant.

Cookies opgeslagen