Weer

Weer voor de komende dagen

Laatste update: 06/02 17.00 u.

Algemene luchtgesteldheid

Licht gestoorde of onstabiele maritieme lucht stroomt naar onze streken aan de voorzijde van een complex lagedrukgebied ten westen van de Britse Eilanden.

Vanavond

Vanavond en in het eerste deel van de nacht vallen er nog enkele buien, nadien wordt het overal droog. Er verschijnen brede opklaringen in Laag- en Midden-België. Ten zuiden van Samber en Maas worden er lage wolken en mist gevormd. De minima liggen tussen 4 en 7 graden bij een zwakke tot matige zuiden- tot zuidzuidwestenwind.

Zaterdag

Zaterdag begint de dag met vrij veel zon, behalve in het oosten en het zuidoosten waar het grijs is met lage wolken en mist. In de namiddag wordt het overal gedeeltelijk bewolkt maar het blijft meestal droog. De maxima schommelen tussen 7 graden op de Hoge Venen en 11 of 12 graden in Vlaanderen. De wind is zwak tot matig uit het zuiden en krimpt naar het zuidoosten.


Tijdens de nacht van zaterdag op zondag krijgen we eerst brede opklaringen en kans op mist, vooral in het uiterste oosten van het land. In loop van de nacht, neemt de bewolking toe in het westen met mogelijk een lokale buitje. De minima liggen tussen 0 graden op de Hoge Venen en plaatselijk 6 graden in Vlaanderen bij een zwakke tot soms matige zuidoostenwind.

Zondag

Zondagochtend is er kans op lokale lage wolken of mist. Overdag wisselen opklaringen en wolken elkaar af. Hier en daar kan er een buitje vallen (grootste kans over het westen), maar het blijft overwegend droog. De maxima liggen tussen 7 en 11 graden bij een meestal zwakke zuidoostelijke wind.

Maandag

Maandag wordt het half- tot zwaarbewolkt. De kans op neerslag is klein. De maxima schommelen tussen 4 en 9 graden. De zuidoostenwind waait zwak tot lokaal soms matig.

Dinsdag

Dinsdag verwachten we aanvankelijk nog opklaringen. Geleidelijk neemt de bewolking toe, maar mogelijk blijft het nog droog tot dinsdagavond of -nacht.  De maxima liggen tussen 4 en 8 graden bij een zwakke tot matige wind uit oost tot zuidoost.

Woensdag

Woensdag is het zacht met veel wolken en vaak regen. We halen maxima van 6 tot 10 graden. De matige zuidenwind draait naar het zuidwesten.

Donderdag

Ook donderdag krijgen we meestal veel wolken met regen of buiige neerslag. De maxima schommelen tussen 5 en 10 graden. De matige wind draait naar het westen tot het noordwesten.

Vrijdag

Vrijdag lijkt het wisselvallig te worden met soms buien. De neerslag kan in de Ardennen winters worden. De maxima liggen tussen 1 en 6 graden.

Verwachtingen 14 dagen

Het lijkt enkele dagen kouder te worden met in vele streken nachtvorst en maxima in het centrum rond 3 graden. Er is kans winterse neerslag. Mogelijk wordt het op het einde van de periode opnieuw een paar graden zachter.

Cookies opgeslagen